česky english Vítejte, dnes je středa 26. leden 2022

Navigace v autech? Tři pásma, ale pouze jeden čip

31.12. 2021 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Satelitní navigace v automobilech? No jasně, ale s novinkou od společnosti STMicroelectronics to nyní půjde ještě lépe. Známý výrobce totiž nedávno přišel s vůbec prvním čipem svého druhu, který nabídne velmi přesné informace o poloze nezbytné pro pokročilé systémy řízení.

STA8135GA zde coby součást rodiny ST Teseo V budeme vnímat jako přijímač GNSS umožňující při měření pracovat hned se třemi pásmy. Něco takového bylo v minulosti možné spíše v profesionálních aplikacích vyžadujících milimetrovou přesnost s minimální závislostí na korekčních datech. Takové čipsety či moduly však obvykle zabíraly i více místa a stály též více peněz, než jednočipové řešení od ST, které nyní souběžně a efektivně pracuje se spoustou satelitů v řadě různých konstelací, takže může nabídnout skvělé výsledky i navzdory náročným podmínkám okolí.

Prvky STA8135GA obdržíme v provedení typu BGA o rozměrech 7 mm x 11 mm x 1,2 mm. Začátek výroby je naplánován na první čtvrtletí roku 2022.

STA8135GA (jpg)

Více informací najdete v celé zprávě STMicroelectronics Upgrades Automotive Positioning Accuracy with Single-Chip Triple-Band Satellite-Navigation Receiver.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik