česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 11. srpen 2022

Oddělené spínací prvky SSR a také budiče mezi novinkami TI

10.06. 2022 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Spínací prvky v elektronice již dávno nejsou pouze elektromechanického typu. A pokud zde dojde i na velikost řešení či jeho spolehlivost, žádnou výhrou nemusí být ani optoelektronické součástky. Galvanické oddělení je nyní ve výkonových systémech v čele s elektromobily klíčovou záležitostí, ovšem způsobů, jak izolační bariéru efektivně vytvořit, existuje více.

Společnost Texas Instruments, kterou jsme v podobné souvislosti na stránkách DPS Elektronika od A do Z již dříve zmiňovali třeba v článcích Digital Isolator: oddělit data nestačí, přidejte i napájení nebo Auta s bateriemi ženou kupředu technologie TI. Třeba jako BMS, na to půjde přes prvky SSR, konkrétně dvě nové součástky: plně integrovaný budič externího spínače s galvanickým oddělením, TPSI3050-Q1 a také samotné 1,4kV „solid-state relay“ s označením  TPSI2140-Q1. Smysl flexibilního řešení pak spočívá i ve zjednodušení celého návrhu, takže si nemusíme dělat starosti ani s napájením sekundární strany.

Více informací najdete v celé zprávě TI drives isolation technology forward with new solid-state relays that provide industry-leading reliability.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik