česky english Vítejte, dnes je neděle 29. leden 2023

K elektroautu patří baterie. A k nim zase systémy BMS

20.01. 2023 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Akumulátory, které se dokázaly pasovat do role snad toho nejdůležitějšího, co může řidič v dnešních vozidlech poháněných elektřinou vůbec najít, máme jako vývojáři spojené nejen s dodávkou obrovského množství energie, ale také s jejich precizním měřením. A přesně tomu se věnují též první letošní novinky z dílny společnosti Texas Instruments, které známý výrobce právě představil.

Konkrétně zde půjde o integrované obvody BQ79718-Q1 navržené pro účely přesného monitorování článků společně s prvky BQ79731-Q1, tady již na pozici „battery pack monitoru“. V obou případech se nyní pohybujeme ve společnosti jinak početných systémů BMS pro řízení baterií, tedy Battery Management System. Od součástek BQ79731-Q1 a také BQ79718-Q1 se pak (a mimo jiné) očekává právě precizní měření veličin, jako jsou napětí, proud nebo i teplota, takže lze ve výsledku kvalitně stanovit skutečný dojezd vozidla a ještě přispět i k delší životnosti a také bezpečnosti jeho zdroje energie.

Více informací najdete v celé zprávě TI enables automakers to take full advantage of EV range with the industry's most accurate battery cell and pack monitors.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik