česky english Vítejte, dnes je neděle 04. červen 2023

Jednoduše a na malé ploše s pasivními vf prvky IPD pro MCU STM32WL

24.03. 2023 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Firma STMicroelectronics nedávno představila celkem devět integrovaných pasivních obvodů pro vysokofrekvenční aplikace, pro které používá zkratku RF IPD odkazující na „integrated passive device“.

Řeší s nimi otázky spojené s impedančním přizpůsobením antény, baluny a také účinnou filtrací nežádoucích harmonických kmitočtů, to vše s ohledem na mikrokontroléry řady STM32WL s podporou bezdrátového rozhraní. V MCU zmíněné skupiny od ST se přitom vzájemně snoubí zpracování na aplikační úrovni a také bezdrátová komunikace pro chytrá a vzájemně propojená zařízení.

Od právě představené „drobotiny“ se pak očekává vhodné spojení mikrokontroléru s příslušnou anténou, včetně souvisejícího zlepšování vf vlastností, které zde bude (v kontrastu s řešením poskládaným z diskrétních součástek) umožněno integrací všech prvků na jediném čipu. Veškeré součástky jsou již ve výrobě, kde také jejich 8vývodová pouzdra zaberou pouze 2,13 mm x 1,83 mm.

Více informací najdete v celé zprávě STMicroelectronics reveals broad selection of antenna-matching RF integrated passive devices for STM32WL MCUs.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik