česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 08. červen 2023

Fotodiody ams OSRAM bodují linearitou, ale i citlivostí

12.05. 2023 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve firmě ams OSRAM pro vývojáře přichystali fotodiodu TOPLED® D5140, SFH 2202 s ještě lepšími vlastnostmi v porovnání s běžnými standardními polovodiči takového druhu, pokud jde o citlivost vůči viditelnému světlu v zelené části spektra a také rostoucí linearitu (z interního srovnání výrobce se standardními fotodiodami např. plyne linearita TOPLED® D5140, SFH 2202, která v infračervené oblasti vzrostla 30násobně). Díky takovým zlepšením pak mohou např. chytré hodinky, systémy pro sledování aktivity či další nositelná zařízení ještě přesněji stanovit tepovou frekvenci, včetně míry nasycení krve kyslíkem.

Výrazně zde totiž dochází k potlačení vlivu interferencí spojených s okolním osvětlením a zlepšení kvality získaného optického signálu. To je důležité např. v prostředí se silnou či rychle se měnící intenzitou okolního světla – např. při běhu či jízdě na kole v husté městské zástavbě, kde vysoké budovy střídavě vrhají stíny. S rostoucí citlivostí se rovněž pojí nižší potřebná intenzita svitu LED a tudíž i spotřeba celého systému.

Více informací již najdete v celé zprávě New photodiode from ams OSRAM improves performance in visible and IR light applications.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik