česky english Vítejte, dnes je pondělí 02. říjen 2023

PCB Assembly Package-On-Package v Connectronics Kladno

CONNECTRONICS Kladno je striktně procesně orientovaná technologická firma na osazování DPS, kterou nejlépe vystihuje termín High-End/Low-Volume. Většina výroby směřuje do zahraničí, ale i v ČR si firma našla okruh zákazníků, kteří vyžadují bezpodmínečnou kvalitu. Jsou to hlavně úspěšné exportní firmy, jejichž výrobky pracují rozeseté po celém světě a jakákoli technická událost by jim přinesla velké ztráty (seřazeno abecedně): CUE a. s., LINET a. s., ŠKODA TRANSPORTATION a. s., UNICONTROLS a. s. Ti zde nacházejí nejen kompletní technologie výrobní vč. pájení v parách, selektivní vlny, mytí desek, lakovacích automatů, ale i zkušební se všemi druhy testů vč. klimatických komor. O zvládnutosti procesů hovoří komponentová a procesní traceabilita jdoucí až na úroveň jednotlivé desky a daná jejím unikátním sériovým číslem. Získaná data mohou sloužit nejen jako kontrola zákazníkovi, ale současně oběma – jemu i osazovací firmě – jako systém přesného a rychlého varování, pokud se v průběhu opakovaných zakázek vyskytne jakýkoli vnější kritický moment, ať už to je skrytá chyba v designu desky, defektní výrobní šarže nějakého komponentu či holého PCB.

PCB Assembly Package-On-Package v Connectronics Kladno.jpg

Přes nemalé zkušenosti z oblasti vizualizace, kde je drtivá většina desek osazena komponenty BGA, bylo i pro Connectronics osazování v pouzdrech P-O-P v dobách prvních prototypových sérií v roce 2009 zcela novým procesem, kterému se přes veškeré zkušenosti bylo nutno naučit. Nyní už osazujeme P-O-P pro několik zákazníků s průměrnou velikostí výrobní dávky 250 ks, což se kryje i s průměrnou sériovostí celého našeho závodu. V hromadné výrobě může pár desítek prvních kusů vypadnout, než se linka doladí. Pro naše malé série ale smíme hovořit pouze o scrapovosti v řádu několika kusů – průměrná výtěžnost P-O-P po funkčních testech tak u nás činí >95 %.

Předpokladem dobrého výsledku je vynikající přesnost osazení (naše SMT linky osazují dle standardů IPC610 Class III), tisku pasty a jeho kontrola na každém PCB, volba správného teplotního profilu a správné nastavení 3D-Xray (viz foto) v automatickém módu a jeho zařazení in-line do procesu s okamžitou zpětnou vazbou.

Naše zkušenosti nabízíme zájemcům o tento druh osazování či jiných specialit na hranici technologických možností (pouzdra 0201 a 01005).

Connectronics s. r. o.

Billundská 2756, 272 01 Kladno

www.connectsystems.eu

Kontakt: Ivan Škorpil

Mobil: +420 724 316 412

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik