česky english Vítejte, dnes je neděle 24. září 2023

Japonská společnost SAKI Corporation otevírá v Jinočanech u Prahy Evropskou aplikační laboratoř

Společnost SAKI je výrobce strojů pro automatickou optickou inspekci desek plošných spojů (AOI), rentgenů (AXI), strojů pro inspekci tisku pájecí pasty (SPI) a strojů pro inspekci nanesení konformních materiálů na desky plošných spojů.

Vedle aplikační laboratoře v německém Unterhachingu, ve které máme umístěny naše rentgenové stroje, jsme nově otevřeli také laboratoř v Praze. V této v Česku unikátní laboratoři máme umístěny stroje AOI a SPI společně s profesionálními službami pěti aplikačních inženýrů, z nichž čtyři hovoří českým jazykem. Pražskou lokalitu jsme zvolili kvůli kvalitním lidským zdrojům a také kvůli dobré pozici pro operování v celé Evropě.

Japonská společnost SAKI Corporation otevírá v Jinočanech u Prahy Evropskou aplikační laboratoř.jpg

Naší činností je zejména technické představení našich produktů zákazníkům, testování produktů a hardwarová i softwarová úprava strojů pro specifické aplikace. V Evropě máme již bezmála 700 nainstalovaných strojů z více než 8 000 strojů nainstalovaných po celém světě. Každý zákazník má svůj produkt, svou filozofii a náhled na výrobu, do které SAKI přináší přidanou hodnotu. Dennodenně se setkáváme s aplikacemi, které nás nutí přemýšlet ještě progresivněji do budoucnosti. Takové aplikace můžeme ihned testovat, neboť v naší pražské kanceláři máme všechny AOI stroje, které v současnosti SAKI nabízí a které jsou určené k testování výrobků. Evropská pobočka SAKI nabízí autonomní tým, avšak úzce spolupracující s japonským vývojem. Může tak využít všech svých zkušeností k podpoře kolegů z celého světa, kteří zde již pobývají na stážích.

V Evropě je specifický charakter a směr výroby elektroniky zaměřený na nejvyšší kvalitu s velkým důrazem na čas. Spolupracujeme se zákazníky například z automobilového, leteckého, medicínského a telekomunikačního průmyslu. Naše služby úspěšně využívají dominantní společnosti zrovna tak jako několik set firem, které mají jen jeden stroj ve stolním provedení.

Tyto znalosti přinášíme zákazníkům z České republiky a Slovenska, kde už máme v provozu 100 strojů, a to jak v nadnárodních, tak i v menších firmách. V naší podpoře jsme unikátní, neboť ve velmi krátké době přinášíme řešení aplikačních problémů, se kterými se denně potýkají naši klienti. Ve spojení s technickými řešeními našich strojů, kde například pro stroje AOI používáme řádkové snímače, dosahujeme s konkurencí neporovnatelných časů mezi poruchou stroje a zejména přesnosti a opakovatelnosti testování, které je pro naše zákazníky nejdůležitější. V neposlední řadě je naším cílem, aby naši zákazníci své výrobky zdokonalovali. K tomu nám pomáhá zpětná vazba generovaná těmito stroji ve spojení s našimi zkušenosti. Je nám ctí představit Vám naši filozofii v místním jazyce.

Do naší pražské laboratoře letos také směřuje novinka, unikátní 3D AOI stroj Orion, který nás posouvá dále v naší vizi, kterou je kontrola desek plošných spojů ve třech rozměrech, bez falešných hlášek s funkcí automatického programování. Tuto technologii máme již na dosah a věříme, že Vám ji v nejbližší době představíme. Závěrem Vás tímto zveme na plošné představení našich technologií v průběhu semináře partnerské společnosti Amtech spol. s r.o., která je naším výhradním distributorem na území České republiky a Slovenska.

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik