česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

Konference EIPC v Miláně

DPS 6/2012 | Výroba - články
Autor: Redakce

V polovině září proběhla v Miláně letní konference pořádaná organizací EIPC (European Institute of Printed Circuits). Mnozí čtenáři se jistě pamatují na zimní konferenci EIPC, která se konala počátkem tohoto roku v Praze. Časopis DPS byl mediálním partnerem obou těchto konferencí.

Den před zahájením vlastní konference proběhl pracovní seminář na téma „Ohebné a flex-rigid desky mají v Evropě budoucnost“. Jeho cílem bylo vysvětlit, jak vyrábět ohebné a flex-rigid desky s vysokou přidanou hodnotou. Na semináři se probírala problematika výběru vhodného materiálu, aspekty výroby těchto desek, možnosti jejich vhodného použití a perspektivy trhu.

Konference EIPC v Miláně 1.jpg

Vlastní konference byla rozdělena do dvou dnů, přičemž odpoledne prvního dne bylo určeno pro návštěvu výrobního závodu Isola Fabrics nedaleko Milána. Přednášející z evropských zemí i USA přednesli zajímavé prezentace věnované různým tématům: materiály pro výrobu DPS, termální poměry na deskách, inovativní použití desek v automobilovém průmyslu, software na přípravu dat pro výrobu desek, globální a evropská situace ve výrobě desek atd.

Co dělá konferenci EIPC vždy velmi zajímavou akcí, je možnost osobního setkání s předními evropskými odborníky z oboru výroby desek plošných spojů a jejich aplikací. Dostatek přestávek dal příležitost každému, kdo se chtěl s někým sejít či třeba jen seznámit. Jako obvykle byla hlavním jazykem konference angličtina.

Organizace EIPC je tak trochu ve stínu americké IPC a i když je její název podobný, zaměření její práce je poněkud odlišné. Zatímco IPC se již po mnoho let angažuje hlavně ve standardech pro výrobu elektroniky, EIPC se věnuje spíše tématům blízkým výrobě desek a následným procesům, stejně jako jejich aplikacím. Z vystoupení vedoucích pracovníků EIPC bylo zřejmé, že cílem jejich práce je pozdvižení úrovně evropského elektronického průmyslu v globálním měřítku. Členy EIPC jsou výrobci desek stejně jako dodavatelé materiálů a výrobních technologií, OEM i výrobci součástek a CAM software, odborné časopisy a instituce. Členy EIPC se mohou za roční registrační poplatek stát jak firmy a různé organizace, tak také jednotlivci.

Konference EIPC jsou přístupné široké odborné veřejnosti. Příští konference se bude konat v Berlíně ve dnech od 31. 1. do 1. 2. 2013 a hlavním tématem bude: Specializace na přidanou hodnotu – výhoda Evropy.

Více informací o EIPC a jejích akcích lze nalézt na www.eipc.org.

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik