česky english Vítejte, dnes je pátek 07. říjen 2022

Novinka v nabídce firmy Diametral

Společnost Diametral spol. s r. o. není třeba dlouze představovat, protože asi každý, kdo se pohybuje v oboru elektro se někdy setkal s některým z jejích produktů. Známé jsou laboratorní zdroje se stejnosměrnými výstupy v celé škále hodnot až do 40 V DC a proudu 40 A. Velmi oblíbené jsou též AC laboratorní zdroje, nebo autotransformátory s výstupem až 3 × 400 V/10 A a oddělovací transformátory do maximálního proudu 20 A. Kromě těchto přístrojů je ve výrobním programu řadu let oblíbená mikropáječka, dodávaná pod označením SBL 530.1A. Léty prověřený výrobek se vyznačuje jednoduchou konstrukcí, spolehlivostí a unikátními parametry v oblasti regulace teploty, která začíná již na 80 °C a končí na 450 °C. Za dobu, po kterou je tato páječka vyráběna, bylo prodáno přes šest tisíc kusů, což je u podobného produktu opravdu úctyhodné číslo. Vzhledem k rostoucím požadavkům zákazníků na rozšířené funkce, vyšší výkon a v neposlední řadě i na vzhled a ergonomii, byl v loňském roce zahájen vývoj zcela nového modelu mikropáječky. Zadání bylo jasné, uvést na trh produkt, který po stránce parametrů a ergonomie jednoznačně předčí původní model, vyrovná se konkurenčním profesionálním produktům, přinese další nové vlastnosti, které současný uživatel u podobného nástroje očekává, jiní je nenabízejí a to vše za přijatelnou cenu.

Novinka v nabídce firmy Diametral

Výsledkem snažení vývojového týmu firmy je zcela nová páječka a to jak po stránce vzhledu, komfortu, tak i parametrů. Na trh bude dodávána již na podzim tohoto roku pod označením HBT1050. Novou páječku charakterizují tyto základní parametry:

  • Napájecí napětí: 230 V/50 Hz
  • Regulovatelná teplota: 80–450 °C
  • Spínán topného tělesa: v nule
  • Výkon pájecího pera: 50 W
  • Hmotnost pájecího pera: 45 g

Srdcem páječky je výkonný mikroprocesor s pamětí flash, to umožnilo implementovat celou řadu funkcí, které byste marně hledali i u mnoha současných konkurenčních produktů. Vyjmenujme si alespoň ty hlavní. Páječka obsahuje standardně několik jazykových mutací (čeština, angličtina, němčina a ruština), které lze doplňovat o další. Teplotu můžeme regulovat pomocí otočného krokového spínače s přesností měření a regulace lepší, než jsou dva stupně. Nastavování teploty lze uživatelsky přes heslo zablokovat. Veškeré informace jsou zobrazovány na efektně vypadajícím, modře podsvíceném grafickém displeji. Režim „SLEEP“ je standardní vlastností páječky bez nutnosti doplňovat další modul. Při delší nečinnosti pera (lze nastavit v menu, stejně jako tuto funkci deaktivovat) se sama uvede do režimu „STAND BY“. Páječka je vybavena síťovým vypínačem v zadní části, ale její zapnutí a vypnutí během provozu je řešeno tlačítkem na předním panelu. Na případné problémy s pájecím perem (vadné, nebo nepřipojené pero) upozorní indikátor na displeji.

Po prvních zkušenostech lze říci, že nový model bude nejméně tak úspěšný, jako jeho předchůdce, protože tato páječka je nejen dobře fungující nástroj pro elektroniky, ale též estetický doplněk každého profesionálního pracoviště. Termín zahájení prodeje bude uveden na www.diametral.cz.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik