česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 23. březen 2023

Hledáte rychlý, stabilní a uživatelsky přívětivý funkční tester?

Elektrické funkční testování osazených PCB bylo vždy stěžejním prvkem kontroly kvality většiny firem zabývajících se SMT výrobou. S rostoucí složitostí elektrického zapojení a se zmenšujícími se SMD komponenty dnešních výrobků je tlak na sofistikovaný a kvalitní funkční test stále větší a větší. Jako reakci na rostoucí požadavky v tomto oboru přichází se svým řešení FCT testerů firma Unites.

Hledáte rychlý, stabilní a uživatelsky přívětivý funkční tester

Elektrické testování bylo vždy doménou této valašskomeziříčské firmy. Nicméně v minulosti byly kvality a unikátní vlastnosti jejích testerů k vidění především v masových výrobnách komponent, případně v podobě stolních testerů součástek u předních světových firem, jako jsou například Airbus, Boeing, Bosch a další. Se stále se zvyšující poptávkou místního trhu v oblasti SMT průmyslu se rozhodla firma Unites uplatnit své dlouholeté znalosti a zkušenosti z oblasti testování součástek v oblasti testů osazených PCB.

Základním stavebním kamenem nové FCT platformy byl vlastní ovládací software Scadus. Tento SW byl převzat z již zmíněné řady testerů pro testování součástek. Nabízí celou řadu nástrojů umožňujících konfigurovat prostředí a funkcionalitu použitelnou jak pro malé firmy, tak třeba pro velké nadnárodní společnosti. Mezi základní vlastnosti patří například dvojí obslužný profil testeru Engineer/Operátor, kde oba profily jsou dále konfigurovatelné dle přání zákazníka. Důležitý je také implementovaný traceability systém, umožňující evidenci a analýzy naměřených výsledků, případně různé statistické analýzy výroby.

Pokud chceme kvalitní a odladěný systém, je určitě dobře vypracovaný a stabilní SW dobrou cestou k úspěchu. Nicméně bez kvalitního měřicího HW to u žádného testeru nejde. A právě HW je oblast, kde firma Unites významně vyniká. Vývojový tým čítající přibližně 20 inženýrů je schopen na přání zákazníka vyvinout komponenty, které třeba nelze ani na běžném trhu komerčně nakoupit. Tento vývojový potenciál umožnil vytvořit měřicí HW, který patří svou rychlostí měření mezi nejrychlejší FCT testery na trhu, nicméně si zachovává poměrně příznivou cenovou úroveň. Díky dobře zvolenému konceptu je platforma FCT testerů použitelná a konfigurovatelná od jednoduchých aplikací až po ty složité. Ať už se jedná o jakoukoli složitost, je základ testeru vždy stejný a rozšiřitelný pomocí jednotlivých funkčních karet. To dává možnost nabídnout například dobré servisní zázemí v podobě skladové dostupnosti náhradních karet či jiných společných komponent testeru. I přes univerzálnost základních HW či SW prvků i v našem případě stále platí, že funkční tester je do jisté míry jednoúčelové zařízení. Proto je nutné ke každému požadavku na funkční testování přistupovat individuálně. Tento přístup ctíme a jsme připraveni uspokojit prakticky každý požadavek od semiautomatického testování až po plně automatický autonomní tester vybavený robotickými prvky, kamerovými testy či elektro mechanickým testováním neelektrických veličin. To vše je možno integrovat do celých výrobních linek, jejichž realizacemi se rovněž zabýváme. Na všechny tyto aplikace je náš tým připraven a budeme velmi potěšeni, pokud nás oslovíte s Vašimi požadavky.

IMT|Technologies & Solutions

Kpt. Macha 1372, 757 01 Valašské Meziříčí, Czech Republic

Mob: +420 724 670 611, www.imtts.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik