česky english Vítejte, dnes je neděle 24. září 2023

Cognex Explorer pro monitorování v reálném čase optimalizuje produktivitu pro automatizaci závodů

DPS 3/2018 | Výroba - články
Autor: Cognex

RTM identifikuje chyby procesu, maximalizuje úspěšnost načítání a omezuje nutnost předělávek.

Společnost Cognex, přední dodavatel systémů počítačového vidění a průmyslového čtení čárových kódů, uvedla systém Cognex Explorer™ pro monitorování v reálném čase (Real Time Monitoring – RTM) určený pro automatizaci závodů a logistické operace. RTM agreguje data a informuje o trendech dat zachycovaných snímačem čárového kódu Data- Man® a poskytuje celému závodu okamžitou zpětnou vazbu za účelem identifikace chyb procesu, minimalizace nenačtení kódu a maximalizace objemu výroby.

RTM sleduje trendy kvality čárového kódu, monitoruje změny konfigurace a analyzuje data z každého snímače čárového kódu DataMan, aby bylo možné rychle identifikovat příčiny nízké úspěšnosti čtení a další chyby, které ohrožují efektivitu provozu. Na snadno použitelných ovládacích panelech dostupných po internetu se zobrazují auditní protokoly na bázi konfigurace a „tepelné mapy“, které umožňují manažerům závodu implementovat okamžitá nápravná opatření a optimalizovat procesy.

cognex

„Aby koneční uživatelé zůstali konkurenceschopní, potřebují rychle zjistit a napravit problémy s řízením procesů,“ uvedl Carl Gerst, senior vicepresident společnosti Cognex pro identifikační produkty. „RTM poskytuje manažerům závodů nepřetržitý přístup k datům o chování procesu, takže mohou mít přehled o selháních, k nimž dojde během jakékoli směny, i za jejich nepřítomnosti. Manažeři logistiky již nyní díky schopnostem RTM dosahují zvýšení efektivity až o 2 %. Společnost Cognex nabízí tuto výjimečnou hodnotu také pro odvětví automatizace závodů.“

Tím, že systém Cognex Explorer Real Time Monitoring poskytuje přístup k datům po síti, podporuje chytré závody a prostředí, v nichž se stále častěji uplatňuje koncepce Průmysl 4.0. RTM dokáže pomocí známého nástroje DataMan Setup Tool konfigurovat až 20 snímačů DataMan a výsledky lze monitorovat prostřednictvím rozhraní na bázi internetového prohlížeče. Časové statistické přehledy o chování procesu na základě dat RTM lze prohlížet odkudkoli v závodu na osobním počítači, tabletu nebo chytrém telefonu.

Cognex Explorer Real Time Monitoring je k dispozici již nyní. Pro další informace o tom, jak tento systém dokáže zvýšit efektivitu a snížit náklady, navštivte www.cognex.com/RTM.

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik