česky english Vítejte, dnes je neděle 24. září 2023

AMTECH Tech Days 2018 – malí roboti s velkými možnostmi

DPS 6/2018 | Výroba - články
Autor: Redakce

V polovině září proběhl v Buchlovicích dvoudenní technologický seminář společnosti AMTECH pod názvem AMTECH Tech Days 2018. Zatímco první den byl věnován klasickým výrobním zařízením pro osazování, inspekci a mytí desek plošných spojů, druhý den byl zaměřen na robotiku. Velký počet účastníků této akce naznačil, že se firma AMTECH zařazením robotiky do svého portfolia trefila do aktuálních potřeb výrobních podniků.

Přednáška firmy Universal Robots vysvětlila výhody používání malých robotů určených pro spolupráci s lidmi (collaborative robot, zkráceně cobot) a vhodně tak uvedla robotiku jako prostředek pro zvýšení efektivity práce jednotlivců i malých kolektivů.

Bez názvu

Ostatní přednášky pak informovaly o navazujících doplňcích, ať už v podobě technických, nebo softwarových řešení. Přednášky firem OnRobot a Robotiq vysvětlily provedení a funkci uchopovačů robotí ruky (grippery) a senzorů sloužících pro nastavení potřebných krouticích momentů, případně ručních kamer. Kanadská společnost Robotiq navíc ve své přednášce vysvětlila pojem „Lean Robotics“ a software Insights, které přispívají k efektivnímu využití pracovišť s malými roboty. Belgická firma Pickit představila své chytré kamery, které umožňují robotu najít a vybrat požadovaný objekt díky své schopnosti naučit se ho rozpoznat. Následovaly ještě další přednášky, které doplňovaly celkový obraz o možnostech malé robotiky.

Po oba dny bylo možné nejen sledovat přednášky, ale také si prezentovaná zařízení prohlédnout. Moderní prostředí sídla společnosti AMTECH, které bylo nedávno v Buchlovicích otevřeno, disponuje rozlehlými předváděcími prostorami, a tak si zde účastníci akce mohli v klidu prohlédnout jak výrobní zařízení, čisté prostory pro výrobu pájecí pasty NeVo, tak i zmíněné malé roboty a jejich doplňky. Robotické vozítko pro přepravu nákladů od firmy Mobile Industrial Robots se přitom nehlučně proplétalo mezi lidmi a prakticky tak demonstrovalo své možnosti.

AMTECH Tech Days 2018 byla po všech stránkách profesionálně připravená akce, včetně společenského večera v krásném prostředí buchlovického zámku.

Více informací o společnosti AMTECH je k dispozici na stránkách www.amtech.cz.

 

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik