česky english Vítejte, dnes je pátek 07. říjen 2022

Electrolube přichází s průhlednou zalévací pryskyřicí UR5641, která jen tak nehoří

21.03. 2018 | Výroba - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Electrolube, známý výrobce chemických produktů pro elektrotechniku, byl často žádán o pryskyřici pro zalévání LED, která by byla čirá, ale nepodporovala hoření. Tak vznikla zalévací pryskyřice UR5641.

Technicky vzato, UR5641 se téměř vymyká konvencí, když je zcela jiná, než ostatní pryskyřice, o kterých se tvrdí, že jsou průhledné a zpomalují hoření. Potíž je totiž v tom, že kvůli zpomalení hoření přidávají výrobci do pryskyřice jisté materiály, které sice zpomalují hoření, ale způsobují, že pryskyřice není po vytvrdnutí čirá. Tradiční zpomalovače hoření bývají halogenní, ale UR5641 neobsahuje žádné další výplně a je tak bez halogenu, což je jeho další výhoda.

Konvenční pryskyřice, které zpomalují hoření, jsou po vytvrzení slabě žlutohnědé, protože jsou založeny na epoxidu. UR5641 od Electrolube využívá aliphatic urethane, který nežloutne. Kromě toho je velmi odolný vodě, kyselinám a alkáliím. Je to dvousložková, pružná, opticky čistá polyuretanová pryskyřice, která plně vyhovuje standardu UL94 V-0.  UR5641 je extrémně trvanlivý materiál s nízkou viskozitou, který může být použit pro řadu aplikací, i když byl určen především pro ochranu LED světel vystavených nepříznivým vlivům atmosféry.

Tato pryskyřice má vysokou dielektrickou odolnost při 11 kV/mm, vynikající tepelnou vodivost 0.35 W/m.K a široký teplotní rozsah použití od -40 do +120 °C. Vyhovuje požadavkům RoHS-2 a vytvrdí se během 24 hodin při teplotě 23°C, nebo 4 hodiny při 60°C.

Celá zpráva zde

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik