česky english Vítejte, dnes je pátek 07. říjen 2022

Nordson ASYMTEK přichází s automatizovaným dispenserem tekutin Helios™ pro střední a hromadné objemy dávek

28.03. 2018 | Výroba - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Americká společnost Nordson ASYMTEK, globální dodavatel zařízení a technologií pro dávkování, rozstřikování a nanášení povlaků, přichází s novou sérií automatických dávkovacích systémů Helios™ SD-960, která je určena pro dávkování středně velkých až nejvyšších objemů dávek jedno (1K) a dvou (2K) složkových materiálů při výrobě elektroniky a osazování desek plošných spojů. Helios systém je ideální při dávkování objemů větších než 1cc, kdy šířka čáry a bodů je větší než 1 mm, ale stejně tak může dávkovat od 0.3cc s šířkou od 0.3mm. Zařízení podporuje materiály s drsným povrchem pro přenos tepla (Thermal Interface Materials - TIM), silikony, epoxidové materiály a mazivo pro aplikace jako jsou zalévání, utěsnění a těsnění.

Tento systém může být vybaven dávkovacími hlavicemi Nordson ASYMTEK, nebo měřícím systémem Nordson pro 1k- nebo 2k-materiály.

Helios systém je dodáván se softwarem Nordson ASYMTEK's Fluidmove, které zajišťuje ovládání dávkování v běžném prostředí Windows. Řízení dávkování probíhá v uzavřené smyčce, které zajišťuje vynikající výsledky procesu dávkování, včetně přesnosti. Volitelný jehlový snímač je dostupný k monitorování polohy velkých jehel, které dávkují hromadně a laserový snímač výšky, který automaticky upravuje proces dávkování v závislosti na výšce substrátu.  Kamerový systém umožňuje programování, zatímco volitelná váha umožňuje kalibrovat hmotnost dávek.

K systému je k dispozici ještě celá řada volitelných doplňků, podle požadavků dané tekutiny a aplikace.

Více informací je zde

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik