česky english Vítejte, dnes je neděle 29. květen 2022

IPC soutěž v ručním pájení – ženský tým byl nejlepší

22.12. 2021 | Výroba - novinky
Autor: Milan Klauz
IPC Hand Soldering.jpg

Na výstavě Productronica 2021, která se konala v listopadu v Mnichově, proběhla i soutěž v ručním pájení. Tu pořádá již tradičně IPC ve spolupráci s výstavištěm pod názvem „Hand Soldering Competition“. Soutěže s finanční odměnou se zúčastnilo 21 zručných zájemců ze 14 firem z různých evropských zemí. Všichni soutěžící měli za úkol osadit 116 SMT součástek a zprovoznit desku plošných spojů, přičemž se hodnotila doba a provedení úkolu v souladu s IPC standardem IPC-A-610H pod dohledem expertů s IPC kvalifikací.

První místo obsadila Allison Guermond z firmy Safran Fougères (Francie), která dokončila práci na desce za 59 minut. Jako odměnu získala 300 Euro, pájecí stanici Hakko a dárek od společnosti Almit. Za ní se umístila Nathalie Foubert ze stejné firmy, které dokončila svoji desku pouze o 10 sekund později než její kolegyně. I tak získala plaketu, odměnu 200 Euro, pájecí stanici Hakko a dárek od společnosti Almit. Na třetím místě skončila Stéphanie Devy z firmy Thalès Six GTS (opět Francie), která sice dokončila desku rychleji (51 minut), ale nedosáhla na potřebné body za provedení. Odměnou ji byla plaketa, 100 Euro a dárek od firmy Almit.

Příští soutěž v ručním pájení v Evropě proběhne na výstavě SMTconnect v Norimberku ve dnech 10-12. 5. 2022. Zájemci mohou získat podrobnější informace od ředitele IPC v Evropě (Philippe Leonard - PhilippeLeonard@ipc.org). Najde se někdo i z Čech či Slovenska?

Celá zpráva zde
(zdroj připojeného obrázku: Messe München)

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik