česky english Vítejte, dnes je neděle 24. září 2023

Printed Circuit University (PCU)

DPS 6/2011 | Vývoj - články
Autor: Redakce

PCU (Printed Circuit University) je organizace zaměřená na vzdělávání vývojářů, návrhářů DPS a všech ostatních pracovníků s profesním zaměřením na desky plošných spojů, kteří si chtějí rozšířit své znalosti. Vzdělávání probíhá formou on-line lekcí a dalších metod dálkového vzdělávání.

Zdarma jsou k dispozici on-line prezentace, odborné články a videa. Kromě toho nabízí PCU placené lekce, které jsou přístupné buď na základě jednorázového poplatku, nebo formou ročního předplatného, v rámci kterého jsou pak dostupné všechny formy vzdělávání nabízené touto organizací.

Pro přístup ke vzdělávání je také třeba být členem (member) PCU. Tím se lze stát jednoduchým zaregistrováním na webové stránce organizace (www.printedcircuituniversity.com).

Mezi placená školení patří např. Design Excellence lekce, kdy absolvent získá na závěr školení diplom Design Excellence Certificate. Toto školení pořádá pro PCU uznávaný odborník na návrh DPS a signal integrity Dr. Eric Bogatin. Školení na dané téma trvá většinou 30 až 40 hodin a je rozděleno do dílčích lekcí po 30 až 90 minutách. Probíhají formou prezentací a mluveného slova. Na závěr školení probíhají zkoušky, které si může účastník v případě potřeby i zopakovat.

Bezplatné videoprezentace zahrnují např. tato témata: The Inductance of a Transmission Line, S-Parameters for Signal Integrity Applications nebo Stack-up Design for Differential Pairs. Volně přístupné odborné články od expertů na návrh DPS zahrnují tituly jako Creating Design Rules for Interconnect Substrates, nebo Consideration for Proper Layout of High-Speed PCB. Volně přístupné lekce zahrnují např. prezentaci na téma Signal Integrity Basics, zatímco v placených lekcích lze nalézt např. téma Developing your Signal Integrity Intuition.

Na webových stránkách PCU jsou také zajímavé blogy uznávaných expertů. Eric Bogatin zde má např. blogy uvedené pod heslem „Čtení mých příspěvků zabere pouze 15 minut v měsíci“, v nichž se zabývá tématy jako např. Impact From Electroless Nickel on Microstrip Insertion Loss and Propagation Delay. Své blogy zde má např. i Mike Buetow – šéfredaktor časopisu Printed Circuit Design & Fab nebo Tom Hausherr z Mentor Graphics, který zde publikuje jedinečné příspěvky na téma „PCB Design Perfection Starts in the CAD Library“.

Bez ohledu na to, jestli se jedná o volně přístupné nebo placené materiály, je PCU zdrojem jedinečných informací v oboru návrhu desek plošných spojů.

Zdroj: https://www.printedcircuituniversity.com

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik