česky english Vítejte, dnes je úterý 29. listopad 2022

Microrisc Vás zve na světový veletrh electronica 2012 v Mnichově

DPS 6/2012 | Vývoj - články
Autor: MICRORISC

MICRORISC s.r.o., jedna z předních technologických firem zaměřených na výzkum, vývoj, distribuci a export moderních elektronických komponent a modulů, v těchto dnech připravuje prezentaci na veletrhu electronica 2012 v Mnichově. Zde bude představeno mnoho nových produktů a inovací technologií IQRF, IQRF Smart House a IQVCP.

IQRF – Kompletní technologie pro bezdrátové mesh sítě

Osvědčená technologie IQRF umožnuje obohatit jakýkoliv elektronický produkt o bezdrátovou komunikaci a tak významně rozšířit možnosti jeho využití. Nízké náklady na vývoj, otevřený komunikační protokol, žádné licenční poplatky či nízká spotřeba, to jsou atributy, které dělají z IQRF ideální volbu pro inženýry a programátory, kteří chtějí efektivně a rychle vytvářet specializované bezdrátové aplikace. K tomu poslouží již zabudovaný IQRF operační systém s podporou mesh sítí umožňující mít aplikaci i řídicí procesor plně pod kontrolou.

IQRF Smart House – Bezdrátová technologie pro automatizaci inteligentních budov

IQRF Smart House je technologie určená výrobcům elektronických systémů a zařízení, která jim poskytuje výhody implementace bezdrátové komunikace bez nutnosti programování. Tím se výrazně zkracuje uvedení nových produktů na trh a také rozšiřují možnosti využití těchto systémů a zařízení.

Výrobky využívající technologii jsou navzájem kompatibilní, což umožňuje výrobcům sdruženým v IQRF Smart House Alianci oslovit větší trh. To vše bez významných investic do výzkumu a vývoje. Výrobci se mohou soustředit na zdokonalování svých produktů, aby byli dlouhodobě konkurenceschopní, aniž by plýtvali drahocenným časem na vývoj jejich bezdrátového propojení.

IQVCP – Vizuální ovládací panely

Samostatné, vestavné, i na zakázku vyvíjené dotykové vizuální ovládací panely pomáhají výrobcům systémů domácí automatizace, spotřebičů a elektronických zařízení rozšířit jejich funkčnost a zvýšit komfort jejich uživatelského ovládání.

Inteligentní panely IQVCP snižují výrobní náklady díky záměně mechanických ovládacích prvků za vizuální dotykové ovládání. Stejné panely lze využít v různých zařízeních s různým ovládáním a umožnit jejich odlišný vzhled pouhou změnou firmware.

Připravené knihovny a příklady zdrojových kódů významně zrychlují vývoj elektronického produktu vylepšeného o inteligentní ovládání. Podpora standardních drátových i bezdrátových komunikačních rozhraní zjednodušuje i údržbu zařízení na dálku přímo u zákazníka, což především exportně orientovaným výrobcům šetří náklady na celý systém.

Vestavné IQRF moduly transceiverů umožňují IQVCP panelům propojit i řídit bezdrátové sítě, jako je IQRF Smart House.

Projekt Inteligentní bezdrátové platformy je realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik