česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 23. březen 2023

QA·Verify – automatická inspekce zdrojového kódu

DPS 3/2013 | Vývoj - články
Autor: Redakce

PRQA | Programming Research, společnost s vedoucím postavením v nástrojích pro statické analýzy, oznámila významnou aktualizaci softwaru QA·Verify určeného pro kontrolu a sledování kvality zdrojového kódu.

QA·Verify podporuje již zavedené programy QA·C a QA·C++, zajišťuje týmovou spolupráci, dodržování standardů a přehled o situaci i v případě rozsáhlých překrývajících se projektů. Poslední verze softwaru zahrnuje funkce, které umožňují provádět inspekci zdrojového kódu efektivněji.

Přesto, že výhody zavedení automatizované inspekce strukturovaného kódu jsou již dobře zdokumentovány, je její implementace stále nízká. Inspekce se většinou provádějí ručně, což vyžaduje značné úsilí a vyvíjí velký tlak na celý vývojový tým, který se s rostoucím rozsahem a složitostí kódu stále zvyšuje. Možným efektivním řešením je právě automatizace inspekce kódu.

O společnosti PRQA | Programming Research

Společnost PRQA byla založena již v roce 1985. Je uznávána jako průkopník ve statických analýzách se zaměřením na automatizovanou inspekci dodržování standardů zdrojového kódu a vyhledání chyb. Její expertní znalosti v této oblasti jsou využívány při inspekci softwaru a v technologiích dodržování standardů.

Hlavní nástroje firmy PRQA, kterými jsou QA·C, QA·C++ a QA·Verify, nabízejí možnost přezkoumání kódu psaného v jazyce C nebo C++. Všechny zahrnují velmi výkonné metody a prostředky pro detailní analýzy, jejichž cílem je identifikace problémů vzniklých při použití programovacího jazyka, jako jsou např. problémy s přílišnou komplexností kódu, s jeho údržbou, nepřenositelností, atd.

Firma PRQA má kanceláře ve Velké Británii, USA, Indii, Irsku a Nizozemsku, které jsou navíc doplněny celosvětovou prodejní sítí.

Více informací o společnosti naleznete na webových stránkách: www.programmingresearch.com.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik