česky english Vítejte, dnes je neděle 05. prosinec 2021

Zesilovač 2 x 12 W třídy D od Diodes. Měničem to pouze začíná

22.11. 2021 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

V oblasti přenosné elektroniky, hudebních nástrojů nebo např. bezdrátových reproduktorů s rozhraním Bluetooth® napájených z baterie se běžně potkáváme s požadavky na dostatečně silný audio výstup. V dnešní době jej není díky rozsáhlé součástkové základně vůbec těžké zajistit, ale jakou skupinu audio zesilovače pro takové účely vybrat?

Praxe ukazuje, že vhodným kandidátem bude právě systém provozovaný ve třídě D. To již samo o sobě znamená vysokou míru účinnosti, kterou dále umocníme početnou vnitřní „výbavou“ odpovídajícího integrovaného obvodu. Jeden takový nedávno představili ve společnosti Diodes. Ponese označení PAM8965 a na svém stereofonním výstupu do čtyřohmových reproduktorů dodá klidně výkon 2 x 12 wattů. Napájecím rozsahem nové součástky se ale nenechte zmást. Rozmezí od 2,8 V až do 8,5 V může skutečně stačit, protože nedílnou součástí vnitřní struktury se rovněž stává synchronně zvyšující měnič. Typické zapojení s obvodem, na jehož pouzdře napočítáme 40 vývodů, sledujeme na obr. níže.

PAM8965 (jpg)

Více informací již najdete v celé zprávě High-Efficiency Class-D Stereo Audio Amplifier from Diodes Incorporated Saves Battery Power While Delivering Superior Sound Quality.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik