česky english Vítejte, dnes je úterý 29. listopad 2022

Malá a levná hradlová pole? Vyzkoušejte ForgeFPGA™ od Renesas

06.12. 2021 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Renesas Electronics v listopadu oznámili vstup na trh s hradlovými poli FPGA s novou řadou skutečně levných a také nízkopříkonových programovatelných součástek.

Rodina obvodů ForgeFPGA™ se uplatní všude tam, kde je požadováno relativně malé množství programovatelné logiky. S cenou pod půl dolaru se navíc při sériové výrobě dostanou i do zařízení, kde to dříve nebylo z důvodu nákladů možné – do spotřební elektroniky, prvků internetu věcí apod. Výrobce zmiňuje hradla v počtu do pěti tisíc, resp. 1K a 2K LUT.

U prvních součástek se kromě toho počítá s odběrem v režimu standby do 20 mikroampér, což může oproti jiným prvkům znamenat i poloviční hodnoty. A pokud jde o vývojový software, stáhnete si jej zcela zdarma a bez jakýchkoli licenčních poplatků. K dispozici mají být celkem dva režimy, které ocení jak noví, tak i zkušení uživatelé: „Macrocell“ a „HDL“. První obvody by pak měly vstoupit do výroby ve druhém čtvrtletí příštího roku. Vzorky, beta verze programu nebo vývojová sada jsou ale k mání již nyní.

ForgeFPGA (jpg)

Více informací najdete v celé zprávě Renesas Enters FPGA Market with the First Ultra-Low-Power, Low-Cost Family Addressing Low-Density, High-Volume Applications.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik