česky english Vítejte, dnes je pondělí 29. květen 2023

Nový koncept pro platební terminály mPoS

31.01. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Renesas Electronics ve spolupráci s Panthronics nedávno představila kombinované řešení pro výrobce zabezpečených, mobilních bezkontaktních platebních terminálů mPoS (mobile point-of-sale), kteří se tak mohou nyní ve snaze snížit rozměry, včetně nákladů souvisejících se součástkovou základnou, vydat novou cestou, aniž přitom učiní kompromisy v otázce výkonu či samotné bezpečnosti.

Celý koncept je přitom vystavěn okolo NFC čtečky pro bezkontaktní komunikaci, integrovaného obvodu PTX100R z dílny Panthronics, pracujícího dohromady s univerzálním bezpečnostním mikrokontrolérem Renesas RA6M4 (na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též Nová skupina MCU Renesas RA6M4 s jádrem Arm Cortex-M33).

Současné terminály mPoS využívají buď spojení běžného MCU se samostatným bezpečnostním prvkem, nebo též speciálního SoC s vlastními bezpečnostními funkcemi. V novém návrhu se však samostatnému bezpečnostnímu prvku můžeme vyhnout, stejně jako rizikům při vnější komunikaci s host MCU. Mikrokontroléry RA6M4 budou navíc v porovnání se speciálními SoC také levnější a lépe dostupné.

Více informací najdete v celé zprávě Renesas and Panthronics introduce new cost- and space-saving design for secure mobile PoS terminals.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik