česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 11. srpen 2022

Kontroléry STNRG012. Osvětlení s LED je rovněž o algoritmech

27.06. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Navrhujete osvětlení s LED a pátráte po vhodném kontroléru? Seznamte se s obvody STNRG012 od společnosti STMicroelectronics, řešením s vysokou mírou integrace, které šetří místo, využije vlastní číslicové řízení a přispívá k ještě menšímu zkreslení.

Součástku zde budou tvořit multimódový PFC kontrolér, rezonanční kontrolér s buzením pro poloviční můstek a také 800V spouštěcí obvod, to vše s digitálním řízením. PFC kontrolér dynamicky přepíná mezi různými provozními režimy, aby tak docílil optimální účinnosti. Další z kontrolérů pak staví na chráněném řízení TSC (time-shift control) od ST pro přesné a „měkké“ spínání.

Systém v pouzdrech typu SO s dvaceti vývody počítá se vstupním napěťovým rozsahem do 305 Vac a lze jej napájet i ze stejnosměrného napětí. Bateriové a také síťové aplikace jsou přitom omezeny třemi sty watty. Digitální jednotka se pojí s osmibitovým jádrem, kde také řeší potřebné řídicí algoritmy. Provozní parametry pak spolu s kalibračními koeficienty ukládají obvody STNRG012 do vlastní paměti NVM.

Více informací najdete v celé zprávě STMicroelectronics’ single-chip digital-power controller simplifies design and increases flexibility in LED-lighting applications.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik