česky english Vítejte, dnes je úterý 29. listopad 2022

600MHz SOM od Microchipu s 4 Gb NAND Flash

12.09. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Pro všechny vývojáře, kteří své projekty hodlají optimalizovat, příp. musí z nějakého důvodu přejít z mikrokontrolérů na mikroprocesory, a vyřešit přitom rostoucí požadavky spojené se zpracováním, má společnost Microchip Technology zajímavé řešení. V srpnu totiž oznámila rozšíření své nabídky mikroprocesorových modulů SOM (System-on-Module) o embedded MPU založený na jádru ARM926EJ-S™, SAM9X60D1G-SOM, taktovaný až na 600 MHz.

V případě SOM, odkazujícího na SiP (System in Package) SAM9X60D1G, počítejte s malým, ručně pájitelným modulem o velikosti 28 x 28 mm, který je vedle samotného MPU společně s DDR dále vybaven i zdroji napájení, hodinami a také pamětí. Zároveň se bude jednat o první System-on-Module od Microchipu s 4 Gb SLC NAND Flash, zatímco přítomná DDR zde dále snižuje rizika spojená s paměťovými čipy. Díky obvodu PMIC, MCP16501, se navíc napájecí požadavky omezí na jedinou hladinu 5 V.

Více informací již najdete v celé zprávě Microchip Expands Its Portfolio of MPU-Based System-on-Modules (SOMs) with the SAM9X60D1G-SOM.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik