česky english Vítejte, dnes je pátek 07. říjen 2022

Potenciometry SR Passives pro nejrůznější aplikace

19.09. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Potenciometry se používají v celé řadě zapojení – od průmyslových zařízení až po domácí spotřebiče. Při zajišťování dlouhé životnosti výsledného produktu výrobci často hledají vysoce standardizovaná řešení, která však musí být poměrně levná, takže je možné zároveň snižovat i náklady. A právě zde přichází na pomoc nové potenciometry značky SR Passives.

Konstrukce potenciometrů řady R9011 využívá uhlíkovou odporovou dráhu s lineární charakteristikou. Prvky jsou umístěny v plastovém krytu, mají však doplňkový kovový korpus, který zde zajišťuje stabilní spojení s deskou plošného spoje, včetně stínění, což oceníte např. u audio aplikací. K dispozici jsou provedení potenciometrů s vodorovnou a také svislou orientací, tj. s vývody, které máme rovnoběžné nebo také kolmé k povrchu desky. Vývody počítají s roztečí 2,54 mm. Plastová hřídel potenciometrů s průměrem 6 mm a délkou 18 mm má dále drážkovaný povrch, který umožňuje nasadit různé typy běžných ovládacích knoflíků.

Potenciometry R9011 dodávané společností TME jsou k dispozici přímo ze skladů, takže může distributor zaručit i jejich rychlou expedici.

Připraveno s využitím materiálů dostupných na stránkách distributora, společnosti TME.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik