česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 01. prosinec 2022

electronica 2010 „Dnes se soustředíme na zítřek”

Světový vedoucí veletrh komponent, systémů a aplikací

Veletrh electronica vznikl ve svém sídle v Mnichově a stal se mezinárodním střediskem světového elektronického průmyslu.

Je zdrojem nových impulsů pro obor, neboť je jediným veletrhem, který pokrývá celé spektrum průmyslu, od jednotlivých komponent přes elektronické systémy až po aplikace. Tím vytváří přidanou hodnotu a synergii, kterou nikde jinde nenajdete. I proto zde firmy představují své průkopnické inovace.

Elektronika v centru pozornosti

electronica 2010, veletrh konaný ve dnech od 9. – 12. 11. 2010, obsadí na výstavišti plochu 140 000 m2. Plán rozmístění bude kompaktnější než v minulosti. I vedení trasy po výstavišti bylo optimalizováno. Důvodem takového dispozičního řešení bývá také snaha hospodařit s náklady co možná nejefektivněji. Byl proto přezkoumán chod každé jednotlivé haly. Z toho důvodu bude electronica využívat jen dva vchody, vchod Východ a vchod Západ.

Vzhledem k tomuto rozmístění došlo k následujícím změnám:

  • výrobci krytů a skříní jsou umístěni v hale A2,
  • výrobci spínačů, relé a klávesnic jsou v hale B5, vedle elektromechaniky,
  • společné stánky jsou umístěny v jednotlivých segmentech, nikoliv v oddělené hale, jak tomu bylo dříve.

Souběžně s veletrhem electronica se koná veletrh hybridica, mezinárodní odborný veletrh vývoje a výroby hybridních součástek. Ten obsadí halu C1.

Česko a Slovensko na veletrhu electronica

Pro elektronický průmysl v Česku a na Slovensku má veletrh electronica zásadní význam. Jako obchodní platforma nabízí veletrh prostor pro networking a obchodní plánování. Tady se určuje budoucnost oboru. Do začátku června 2010 se na veletrh electronica přihlásilo 20 firem z Česka a 5 firmy ze Slovenska. Deset českých vystavovatelů se bude prezentovat na společném stánku v hale B5.

Program akcí

Hlavním tématem budou na fórech i na konferencích rostoucí trhy elektronického průmyslu. Zatímco některá fóra jsou zaměřena tematicky, jako například automotive nebo fórum embedded o vestavných systémech, fórum electronica pokrývá široké spektrum aktuálně nejžhavějších témat vývoje a technologie, jako například lékařské elektroniky a MEMS nebo fotovoltaiky a obnovitelné energie.

Na fóru embedded jsou na programu témata jako „Real-time operating systems“, Embedded connectivity“ nebo „Small form factor boards“.

Fórum automotive se bude mimo jiné věnovat otázce “Jak montovat elektroinstalace do automobilů?“ a osvětlí otázky kolem zástrčkových systémů pro nabíjení, induktivní nabíjení nebo systémy výměny baterií. Bude se hovořit i o klíčových komponentách do automobilů, především o výkonové elektronice, bateriích, pohonu a motoru a o vysokonapěťových zástrčkách.

Vrcholem prvního dne veletrhu bude diskuze u kulatého stolu CEO Round Table, u kterého bude diskutovat pět nejvyšších výkonných manažerů elektronického průmyslu na téma „Co nás krize naučila“.

Poslední den veletrhu bude věnován tématu mladé generace. Studenti se od vystavovatelů dozvědí zajímavé informace o náplni práce inženýra a o tom, jak může být toto povolání napínavé.

A v neposlední řadě, kandidáti z užšího výběru Bluetooth Innovation World Cup představí na veletrhu electronica své aplikace z oblasti domácích spotřebičů, zdravotní péče a sportu. A než v únoru 2011 porota vyhlásí definitivní vítěze, budou návštěvníci veletrhu electronica moci vybírat své favority.

electronica automotive conference

Dvoudenní konference „electronica automotive conference“ se pomalu etabluje jako hlavní konference oboru. Se svými 300 účastníky z 23 zemí měla tato konference v roce 2008 silné mezinárodní obsazení. Stejně tak tomu bude i v roce 2010.

  • 1. den konference bude věnován strategickým výzvám oboru a zaměří se proto na vedoucí pracovníky z obchodního sektoru.
  • 2. den se bude zabývat pokrokovým technologickým vývojem oboru a zaměří se na vedoucí pracovníky z technické oblasti.

Automobilová elektronika patří sama o sobě k nejdůležitějším rostoucím trhům. Hlavními tématy konference bude elektromobilita, systémy asistence řidiče, komunikace a globální rostoucí trhy.

wireless congress 2010: systems & applications

“wireless congress 2010: systems & applications” se bude zabývat bezdrátovými aplikacemi jako zdrojem impulsů pro výzkum a vývoj v elektronickém průmyslu jako jsou například bluetooth technologie nebo energetický management. Vroce 2009 využilo 338 účastníků z 22 zemí tento kongres jako platformu pro intenzivní výměnu vědomostí mezi vývojovými pracovníky, návrháři systémů, pracovníky s rozhodovací pravomocí v oblasti technologií, projektovými manažery a úřady.

Informace

Až do zahájení veletrhu lze pravidelně získávat informace na webových stránkách veletrhu www.electronica.de.

Zdroj: Tisková konference MesseMünchen GmbH, Praha, 24. června 2010

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik