česky english Vítejte, dnes je pátek 07. říjen 2022

SMT info konsorcium – 25. výročí

SMT-info jako organizátor pravidelných setkání pracovníků z oblasti montážních technologií si letos připomíná 25. výročí svého založení. SMT-info konsorcium bylo založeno na podzim roku 1991 jako pokračování činnosti rady odborníků plošných spojů (ROPS), kde zakládající členové zastupující společnosti TESLA Pardubice, TESLA Brno a METRA Brno aktivně působili. Cílem konsorcia bylo a stále zůstává poskytování a zprostředkování aktuálních odborných informací a novinek z oblasti montážních technologií a výroby desek s plošnými spoji. Přednášející z renomovaných tuzemských i zahraničních firem, univerzit i normotvorných organizací (ČNI) odbornými i odborně/obchodními příspěvky referují o technologických novinkách. Řešená problematika pokrývá oblasti návrhových systémů DPS, výroby DPS, materiálů i technologických postupů, komplexních výrobních linek moderních montáží, od tiskových strojů přes osazovací automaty a pájecí zařízení, AOI, AXI až k požadavkům na zajištění a udržení požadované kvality. Značná pozornost je věnována i analýze vad a zjišťování jejich příčin. Přednášky i výstavy spojené s praktickými odbornými ukázkami jsou určeny pro technickou veřejnost z řad technologů, návrhářů DPS, procesních inženýrů, pracovníků kontroly kvality, manažerů a v neposlední řadě i pedagogů středních a vysokých škol i studentů.

SMT info konsorcium – 25. výročí

Od počátku činnosti byla spolupráce orientována i na vysoké a střední školy, např. FEKT VUT, FSI VUT, FEL ČVUT Praha a ZČU Plzeň aj. Jako výraz podpory nastupujících mladých technických odborníků neplatí studenti účastnický poplatek.

Zájemci o informace jsou zařazeni do elektronické databáze a o akcích jsou elektronicky informováni aktuální odbornou pozvánkou na seminář, technologický den, workshop nebo konferenci. Několik stovek zájemců z ČR i SR je v předstihu pravidelně informováno vytištěnou pozvánkou.

Kontakt na SMT-info konsorcium je smtinfo@nextra.cz a www.smtinfo.cz, kde lze požádat o zařazení do databáze i aktualizovat stávající kontakt či firemní kontakty. Obesílání těmito informacemi je samozřejmě bezplatné. Mediálním partnerem těchto akcí je časopis DPS od A do Z.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik