česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 11. srpen 2022

Zajímá vás tištěná a organická elektronika? Navštivte LOPEC 2017!

DPS 2/2017 | Zajímavosti - články
Autor: Ing. Milan Klauz

Letošní ročník výstavy a konference LOPEC se již blíží, a tak si připomeňme její loňský průběh.

Akce LOPEC je zaměřena na tištěnou a organickou elektroniku a již tradičně se koná v Mnichově. Na výstavě jsou k vidění zajímavé novinky z tohoto oboru a paralelně běžící přednášky pak přinášejí informace o vývoji a komerčních perspektivách tohoto odvětví elektroniky.

V roce 2016 se v kongresové hale mnichovského výstaviště představilo téměř 150 vystavovatelů. Kromě tradičních účastníků z USA, Japonska, Německa, Francie a Velké Británie se této akce poprvé zúčastnily i firmy ze Španělska a Jižní Koreje.

Zajímá vás tištěná a organická elektronika

Tištěná a organická elektronika sice nebudí mezi odbornou veřejností tak velký zájem jako klasická elektronika, ale i tak minulý rok na LOPEC zavítalo na 2 000 návštěvníků ze 40 zemí světa.

Svým způsobem se LOPEC vymyká tradičním výstavám a konferencím. V tištěné a organické elektronice je vše zatím ještě nové, nezažité a ve vývoji. Člověk se snadno stane fandou tohoto oboru, když prochází mezi jednotlivými stánky a dozvídá se zajímavé informace o nových technologiích, materiálech a zařízeních. Je to ostatně vidět i na skupinkách návštěvníků, kteří s vystavovateli nadšeně debatují na nejrůznější témata.

Zhruba 200 paralelně probíhajících přednášek zaměřených na zajímavá témata z vývoje i výroby přináší informace, které jsou jinak pro zájemce jen těžko dostupné. Jedná se zejména o japonské firmy, které jsou ve vývoji sice nejdále, ale své know-how obvykle prezentují jen velmi sporadicky. I když samotná výstava není příliš rozsáhlá, s brzkým odchodem rozhodně nepočítejte. Zajímavé exponáty a informace vás zcela pohltí a bez problémů zde strávíte celý den.

Letošní výstava LOPEC 2017 proběhne ve dnech 29.–30. března, konference začínají dokonce již o den dříve.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik