česky english Vítejte, dnes je pátek 09. červen 2023

Sharp si vybral delší cestu k obchodu s OLED

30.08. 2016 | Zajímavosti - novinky
OLED-sharp.jpg

Společnost Sharp reálně zvažuje změnu svých investičních plánů pro vývoj a výrobu OLED panelů (organic light-emitting diode) i za cenu výrazné ztráty konkurenceschopnosti na trhu s organickými LED svítidly.

Japonský výrobce elektroniky byl letos zachráněn taiwanským Hon Hai Precision Industry (tedy Foxconnem) a směřoval k výrobě OLED panelů, s níž měl začít z kraje roku 2018. Zmíněný plán ale dost možná bude odložen. Sharp měl v úmyslu investovat 200 miliard yenů (zhruba 2 miliardy USD). S financemi Foxconnu se plánoval „rozjezd“ výroby OLED modulů.

Původní plán zahrnoval zřízení výrobní linky OLED linky v halách společnosti Sharp ve městě Kameyama (oblast Mie), avšak vše nasvědčuje tomu, že výroba bude probíhat u Sakai Display – tedy u výsledku fúze Sharp-Foxconn pro produkci velko-formátových LCD displejů v Osace. Tam také směřuje rozpuštěná divize japonských vývojářů spadajících přímo pod Foxconn, kteří se v minulosti zabývali OLED panely.

Poptávka po OLED poroste, neboť Apple je hodlá používat v budoucích modelech iPhonů. Samsung a LG již investují do masové produkce zmíněných zobrazovacích jednotek. Díky tomu se stává těžší a těžší pro „malé“ hráče sehnat vhodné vybavení výrobních linek. Sharpu však bude stačit, když si poradí s domácím rivalem Japan Display a zajistí si stabilní místo na trhu.

 

Více informací zde.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik