česky english Vítejte, dnes je pondělí 29. květen 2023

Chcete vědět, kdo jede za vámi?

23.01. 2017 | Zajímavosti - novinky
Autor: Milan Klauz
auta.png

Americké oddělení pro dopravu v USA (The US Department of Transportation) doporučuje povinné zavedení bezdrátové techniky s krátkým dosahem pro všechny nové automobily a nákladní vozy, které by přispělo ke snížení počtu nehod na silnicích.

Toto doporučení přišlo po jednoroční zkoušce, při níž bylo 2800 aut, nákladních dopravních vozů vybaveno zařízením pro bezdrátové spojení vozidel s využitím bezpečnostní aplikace. Pro spojení vozidel byla použita technika DSRC (Dedicated Short Range Communications.  Takto vybavená vozidla se mohla navzájem upozorňovat při vzájemném přiblížení, ale podle návrhu by také mohla přijímat upozornění od podobně vybavených doplňkových zařízení, jako jsou semafory, dopravní značky, prostor pro děti a školy, stanice pro výběr mýta, atd.

Jak zpráva uvádí, uvedení tohoto nápadu nebude lehké v masovém měřítku realizovat, i když elektronika v automobilech je již dnes hnací silou elektronického průmyslu v USA. Kromě toho se šíří obavy, aby zavedená technika nemohla být zneužita při sledování lidí.

Celá zpráva: http://circuitsassembly.com/blog/?p=4716

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik