česky english Vítejte, dnes je středa 27. říjen 2021

Conrad Electronic - Evropou za 84 dní

28.08. 2021 | Zajímavosti - novinky
Autor: Conrad Electronic
01.jpg

Nákup, vzdělávání, digitalizace: V rámci první tour „European Roadshow“ se společnost Conrad zaměří na technické vybavení zákazníků B2B a vzdělávacích zařízení.

  • 8. září až 30. listopadu: Conrad Truck projede osmi zeměmi Evropy
  • Konečně zase tváří v tvář: osvědčený koncept hygienických opatření umožňuje osobní setkávání přímo na místě
  • V centru pozornosti: řešení pro efektivní procesy nákupu a digitální výuku

„Koronavirus nám všem ukázal, jak důležitý je osobní kontakt. V době pandemie, kdy jsme měli jen zřídka příležitost k osobním rozhovorům a odborným diskuzím na veletrzích, jsme se proto rozhodli vydat jinou cestou.“ Těmito slovy odstartoval CEO Ralf Bühler dosud největší mobilní událost v téměř 100 leté historii společnosti Conrad. To, co na jaře tohoto roku úspěšně vyzkoušel tým Conrad Education Team v Německu, bude mít na podzim pokračování: Conrad Truck se znovu vydá na cestu – a tentokrát po celé Evropě! Navštíví osm evropských zemí a k tématu vzdělávání si navíc přibere ještě řešení pro nákup a představí produktové novinky pro zákazníky B2B.

Platforma Conrad Sourcing Platform: Vše od jednoho výrobce

Časový harmonogram cesty po Evropě je již naplánovaný: Kamion vyjede 8. září od hlavního sídla společnosti Conrad v Hirschau, vydá se přes Švýcarsko, Nizozemsko, Francii, Německo, Polsko, Česko a Rakousko až do Itálie, kde svou cestu završí 30. listopadu. Na programu je celá řada setkání se zákazníky B2B a zástupci vzdělávacích organizací přímo na místě. Conrad Team se tedy zaměří za prvé na požadavky průmyslu, vývoje, řemesel, na oblast oprav, údržby a provozu, stejně jako na nákup. Za druhé poskytne konzultace speciálně pro školy a univerzity: „Mnozí zákazníci nás na základě předchozích zkušeností vnímají jako spolehlivého prodejce techniky. My ale dokážeme mnohem více a jsme kromě toho také poskytovatelem řešení, včetně rozsáhlé nabídky služeb. A právě tyto možnosti, které přináší Conrad Sourcing Platform, bychom v rámci naší roadshow chtěli naživo propagovat. A při té příležitosti bychom přirozeně rádi získali zpětnou vazbu od našich zákazníků, tak abychom se v budoucnosti mohli ještě lépe zaměřit na jejich potřeby,“ dodává Ralf Bühler.

Osvědčený koncept hygienických opatření v době koronavirové

Education Roadshow po Německu letos na jaře prokázala, že lze podobnou akci při kvalitním plánování uskutečnit i během koronavirové pandemie. Díky tomu dal krizový štáb společnosti Conrad zelenou také evropské roadshow. Zdraví a bezpečnost všech zúčastněných je samozřejmě na prvním místě. Nezbytností je promyšlený systém bezpečnosti a hygienických opatření, stejně jako přesné monitorování vývoje pandemické situace v regionech, kterými budeme projíždět. Incidence v daném místě rozhodne o tom, zda budou uskutečněny osobní schůzky v kamionu podle přesně definovaného časového plánu, nebo zda budou na přání zákazníků alternativně nabídnuty termíny pro virtuální konzultace.

Vše pro B2B: Od e-procurementu přes měřicí techniku až po IoT

Jaké možnosti digitalizace procesu nakupování společnost Conrad nabízí? Jak fungují řešení IoT ve spojení s aplikací Conrad Connect? A které služby pro B2B poskytuje Conrad Sourcing Platform? Efektivní procesy a jednoduché, rychlé a komplexní pokrytí každodenní potřeby technických provozních prostředků, to je alfou a omegou v každé firmě. Řešení těchto úkolů tedy jistě bude středem pozornosti při rozhovorech se stávajícími i novými zákazníky v rámci evropské tour. Kromě toho tým společnosti Conrad samozřejmě představí také produktové novinky předních značek, mimo jiné z oblasti měřicí techniky a napájení. „Téma testování a měření hraje pro podniky klíčovou roli při plnění požadavků na produkty a udržování provozních procesů v chodu,“ říká Michael Schlagenhauer, který ve společnosti Conrad Electronic odpovídá mimo jiné za oblast měřicí techniky.

Digitální budoucnost: Služby školám

Také v oblasti vzdělávání se o tématu digitalizace hojně diskutuje. Situace ve školách je ovšem na různých místech velmi rozdílná. Zatímco se na některých školách ještě vyučuje zcela analogově, jiná vzdělávací zařízení již pracují s digitálními tabulemi a mají zájem o podporu, pokud jde o inovativní koncept výuky základních předmětů. Tým Conrad Education proto uplatňuje komplexní přístup: „Počínaje plánováním, přes integraci až po realizaci podporujeme vzdělávací zařízení při realizaci jejich vlastních konceptů digitalizace,“ uvádí Jonas Jubelius, Director Business Development & Education. Tomu odpovídá také rozmanitá nabídka, kterou kamion Conrad přiváží: Vedle poradenství v oblasti digitalizace výuky a moderní techniky učeben se mohou zájemci v kamionu seznámit s kreativními programovacími nástroji pro výuku základních předmětů, stejně jako s nabídkou dalšího vzdělávání.

Pro více informací o hygienických opatřeních nebo pro sjednání schůzky nás neváhejte kontaktovat.
(zdroj: tisková zpráva Conrad Electronic, foto: © Conrad Electronic)

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik