česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 01. prosinec 2022

Nový návrhový systémem Solid Edge PCB je k dispozici

16.07. 2019 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Koncem května jsme se zmínili o chystaném programu pro návrh DPS od společnosti Siemens. Dnes je program již dostupný, a tak se můžeme podívat na některé jeho detaily.

Solid Edge PCB je samostatný program, který je provozován v těsné návaznosti na 3D MCAD program Solid Edge. V návrhu desky využívá technologii osvědčeného high-end systému Xpedition od společnosti Mentor, dnes součástí Siemensu. Skutečnosti, že cena programu je v porovnání s Xpedition výrazně nižší, je dosaženo tím, že některé možnosti Xpedition nejsou k dispozici. Tak například, zatímco auto-interaktivní router plošných spojů Sketch Router či sofistikované rozmisťování součástek zůstalo zachováno, Solid Edge PCB nemůže provést cross-probing mezi schématem a deskou, stejně jako nemá žádné možnosti simulací, hierarchického rozmisťování součástek, vytvoření inteligentních kopií již navržených částí desky (design reuse) nebo variant osazení desky. Program umožňuje pracovat ve 2D a 3D souběžně, což je dobré například při rozmisťování součástek nebo tažení plošných spojů.

Původní kreslení schematických zapojení bylo nahrazeno schematickým editorem, který je na ovládání jednodušší, nicméně nabízí všechny potřebné funkce.

Navzdory některým vynechaným možnostem Xpedition je program Solid Edge PCB pořád ještě solidním návrhovým systémem střední třídy, který ve své cenové kategorii najde jenom těžko konkurenci, zejména při jeho připojení na Solid Edge. Kooperace mezi návrhem desky (Solid Edge PCB) a výkonným 3D mechanickým CAD programem (Solid Edge) v jakékoliv fázi návrhu desky je jednou z hlavních výhod tohoto návrhového systému. Výsledkem kooperace je deska plošných spojů, která odpovídá požadavkům mechanické konstrukce desky i jejího okolí.

Program Solid Edge PCB je k dispozici uživatelům Solid Edge, nebo všem ostatním zájemcům spolu s programem Solid Edge.

Zájemci se mohou podívat na jedno video zde a na druhé zde.

Více informací u autorizovaného prodejce zde.

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik