česky english Vítejte, dnes je neděle 29. leden 2023

HiCordery s SSD. 108 kanálů není k zahození

13.12. 2018 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ať se budeme pohybovat v automobilovém průmyslu nebo např. letectví, složitost řídicích obvodů už jen poroste. Stejně jako jejich výkon a také související požadavky na precizní měření a testování. Čtyři analogové vstupy nemohou rozhodně stačit a pokud jich přidáme dalších padesát, stále nemusíme mít vyhráno. Ani když budeme měřit dostatečně rychle.

Ve společnosti Hioki se proto rozhodli zvednout počet analogových vstupů až na celých 108, což u nově představených paměťových HiCorderů MR8740T znamená oproti jejich předchůdci, modelu MR8740 z roku 2012, hned jednou tolik. Multikanálové „zapisovače“ budou kromě toho ukládat až 100x rychleji. Interní disk SSD se mimochodem pyšní velikostí 480 GB.

Celý rozšířený systém, jehož rozměry se vůbec nezměnily a dosahují stále 426 x 177 x 505 mm, staví na „plug-and-play“ modulech sloužících nejen k měření napětí, ale také ke generování konstantního napětí, proudu apod. Analogové vstupy budou kromě toho oddělené jak navzájem, tak též od šasi, zatímco logické kanály již sdílí společnou zem. Maximální vzorkovací rychlost zde souběžně pro všechny kanály dosahuje 20 MS/s a zajímavá bude rovněž podpora zobrazování ve 4K spolu s ovládáním přímo z klávesnice nebo navigováním s využitím myši.

MR8740T

Zaujala vás základna pro 27 modulů s 15 různými typy? Více se dozvíte v celé zprávě výrobce. Na stránkách DPS jsme psali též HiCorder MR6000 od Hioki: vlajkové lodi zná i měřicí technika.
 

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik