česky english Vítejte, dnes je pátek 09. červen 2023

Není pole jako pole. Mimo Zemi volte FPGA s RT

08.11. 2019 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Jak vysoko máte namířeno se svými návrhy vystavěnými okolo programovatelných polí, tedy na základě FPGA? Pokud se jednou odlepí od země a začnou kolem ní třeba i kroužit, bude přinejmenším nutné počítat ještě s jednou zkratkou – RT, tedy „Radiation-Tolerant“. Stejně jako v případě RT polí FPGA PolarFire® vycházejících z obvodů RTG4, které ve společnosti Microchip Technology představili v říjnu. Bezpečně ustát krajně nevlídné podmínky na oběžné dráze je sice nutnou, nikoli však postačující podmínkou. Řešení si totiž musí vystačit s omezeným přísunem energie, mít zároveň pod kontrolou vlastní vývoj tepla a přece stále vyhovovat požadavkům vysokorychlostních datových cest.

Neustále rostoucí počet systémů směřujících do vesmíru se již nespokojí jen tak s nějakým výpočetním výkonem. Spíše než surová data bude totiž potřeba odesílat jednou zpracované, resp. vyhodnocené informace a optimálně přitom využívat limitovanou šířku pásma přenosového kanálu. A právě zde dostávají prostor RT PolarFire FPGA, které proto z pohledu ceny a rychlosti vývoje mohou zvítězit i nad obvody ASIC.

RT

Podrobněji v celé zprávě Microchip’s Low-Power Radiation-Tolerant (RT) PolarFire FPGA Enables High-Bandwidth Space Systems with Lower Total System Cost.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik