česky english Vítejte, dnes je neděle 24. září 2023

S měniči SWIFT roste hustota výkonu. Slouží procesorům i FPGA

10.04. 2020 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Texas Instruments v březnu představili nový 40A snižující DC/DC měnič SWIFT (TM), který jako vůbec první svého druhu nabídne možnost vzájemné spolupráce až čtyř integrovaných obvodů. Prvky s označením TPS546D24A výrobce vybavuje rozhraním PMBus, zatímco při teplotě okolí +85 °C počítá s výstupními proudy dosahujícími až 160 A, což z hlediska proudové zatížitelnosti znamená oproti jiným obvodům vyhrazeným pro účely napájení čtyřikrát více.

Rozměry daného řešení a také teplotní charakteristiky – to jsou dva klíčové body, které musí vývojáři pracující kupříkladu na zdrojích napájení pro moderní hradlová pole FPGA uvážit. Novinka od TI pamatuje díky svému přístupu na obojí. Prostřednictvím výše zmíněného rozhraní třeba zajišťuje volitelnou vnitřní kompenzační strukturu umožňující ušetřit okolo sebe na desce celých šest vnějších součástek. Spíná na kmitočtu 1,5 MHz, zatímco pouzdra typu QFN se 40 vývody zde měří jen 7 x 5 x 1,5 mm.

ti-swift

Podrobněji v celé zprávě Stackable DC/DC buck converter maximizes power density in high-current FPGA and processor power supplies.

robenek@dps-az.cz

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik