česky english Vítejte, dnes je pátek 07. říjen 2022

Solární zdroj energie v podobě samolepící pásky

20.06. 2020 | Zajímavosti - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Dánský startup infinityPV ApS, který se zabývá tištěnou elektronikou se zaměřením na solární zdroje energie, nabízí online prodej svého solárního panelu v podobě samolepící pásky pod názvem infinityPV Solar Tape.

Páska je dostupná v různých šířkách (30, 60 a 110 mm) a prodává se na délku, od které je také odvislé výstupní napětí. Páska sama nemá žádné výstupní vodiče, ale na pásce lze vytvořit kontakty či ji dokonce připájet. K pásce lze dokoupit DC/DC měnič 3W/60V pro nabíjení baterií nebo s přímým USB výstupem.

Solární páska se lepí na povrchy jako každá jiná samolepicí páska. Po nalepení ji dost dobře nelze odlepit, aniž se nepoškodí solární články, takže je potřeba ji nalepit správně napoprvé. Aplikací je spousta, například na okenní žaluzie, zakřivený povrch není překážkou.

Uni-directional provedení pásky umožňuje získat +/- vývody na protilehlých koncích pásky, zatímco bi-directional páska může mít tyto vývody na jednom konci pásky. Kromě toho je také možné získat 3 vývodový zdroj energie (+/zem/-).

Před nákupem musí kupující vyplnit a podepsat prohlášení o tom, že je srozuměn s možným nebezpečím použití, které může vzniknout díky napětí na pásce, které je odvislé od její délky.

Více informací zde.

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik